Go2Kredyt

Kredyty: jak wybrać dobry kredyt

Portfel na stole

Kto może dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Nie wszyscy mają jednak na tyle dobrą sytuację finansową, żeby mogli sobie pozwolić na zobowiązanie długotrwałe, np. na kredyt hipoteczny. Wówczas najczęściej wybór pada na kredyty gotówkowe bez zaświadczeń lub pożyczki. Kto może starać się o takie zobowiązania? Jak dostać kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy możliwy?

Chociaż banki bardzo dokładnie weryfikują wnioskodawców, okazuje się, że można w nich zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Nie oznacza to jednak, że dana osoba może być bezrobotna lub zadłużona. W tym przypadku chodzi o dochody, ale uzyskiwane z tytułu umowy o dzieło, umowy zlecenia, kontraktu zawodowego czy emerytury. To właśnie w tym przypadku możliwe jest zaciągnięcie kredytu bez zaświadczeń.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy się opłaca?

I tak, i nie. Dla osób, które mają dochody z tytułu umowy o dzieło i mają trudności z uzyskaniem np. kredytu hipotecznego, takie rozwiązanie jest dobrą alternatywą. Niektóre banki oferują kredyty nawet na 150 000 zł, zatem można pokryć z tego, chociażby w jakiejś części, wydatki mieszkaniowe. Takie kredyty bez zaświadczeń są też szybko przyznawane. Nie ma tu mowy o długotrwałej i żmudnej weryfikacji. To jednak wiąże się z wysokimi kosztami zobowiązania, co jest największą wadą takich kredytów. RRSO kredytów gotówkowych bez zaświadczeń może wynosić nawet blisko 20%, co znacząco wpłynie na całkowitą kwotę do spłacenia. A co jeśli nie kredyt bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń – czym jest?

Pożyczka bez zaświadczeń dostępna jest w niektórych bankach i w firmach pożyczkowych. Weryfikacja jest mniej restrykcyjna i zależy od instytucji, w której staramy się o taki produkt. Najmniej wymagań mają firmy pożyczkowe i parabanki. W niektórych pożyczkę bez zaświadczeń zaciągnąć mogą nawet osoby bezrobotne i zadłużone. Takie pożyczki najczęściej dostępne są w postaci chwilówek lub pożyczek ratalnych. Te pierwsze charakteryzują się niskimi kwotami, maksymalnie zaciągnąć można kilka tysięcy. To, co istotne, to jednorazowa spłata. Najczęściej taką pożyczkę chwilówkę trzeba spłacić w ciągu 30 dni. Co innego w przypadku pożyczek ratalnych. Te dotyczą już wyższych kwot i można je spłacać co miesiąc, tak samo jak kredyt gotówkowy.

Kto może wziąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń może zaciągnąć właściwie każda pełnoletnia osoba. Ofert firm pożyczkowych nie brakuje, niektóre mają bardzo minimalne wymagania co do wnioskujących. To oczywiście wiąże się z wysokimi kosztami takich pożyczek, ale kiedy ktoś nagle potrzebuje pieniędzy, argument ten schodzi na dalszy plan. Bywa, że wymagany jest sam dokument tożsamości. Popularne są bowiem pożyczki na dowód, gdzie nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach czy pracy. Oznacza to, że taką pożyczkę mogą otrzymać osoby o niskiej zdolności finansowej, zadłużeni, bezrobotni, studenci, emeryci i renciści.

Poprzednia strona

Jak obliczyć oprocentowanie kredytu?

Następna strona

Kredyt odnawialny czy limit w debecie – co wybrać?

1 Comment

  1. Bartłomiej

    Kredyt bez zaświadczeń możliwy jest w banku, w którym się ma konto. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej, by przekonać się, ile bank jest w stanie pożyczyć na podstawie wpływów na rachunek i wypływów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

go2kredyt.pl Copyright © 2019 & >> Informacje o kredytach >> én