Go2Kredyt

Kredyty: jak wybrać dobry kredyt

Na pierwszym planie leży portfel, w tle stoi samochód

Jak wybrać kredyt na samochód? Jaki kredyt na samochód?

Zakup samochodu może być dość poważną decyzją w życiu człowieka. Łączy się to oczywiście z określonym wydatkiem, który uzależniony jest od wybranego pojazdu. Kredyt na samochód może więc pomóc zrealizować nasz cel, przez odłożenie w czasie części wymaganej do zapłaty kwoty. Warto jednak przyjrzeć mu się bliżej, aby wiedzieć jaki kredyt na samochód wybrać.

Co to jest kredyt na samochód?

Kredyt samochodowy to specyficzny produkt finansowy oferowany przez banki, który udzielany jest z przeznaczeniem zakupu wybranego pojazdu. Istotne jest tu, że nie musi on zostać przeznaczony wyłącznie na zakup samochodu. Może on być przeznaczony na samochód, motocykl oraz inną maszynę posiadająca dowód rejestracyjny, która może zostać dopuszczona do ruchu drogowego.

Kredyt samochodowy można uzyskać zarówno na samochód używany, jak i ten prosto z salonu. Ponadto, ubiegając się o środki na zakup samochodu, można również wziąć pod uwagę zwykły kredyt gotówkowy. Różnica będzie leżała w szczegółach umowy oraz formie uzyskanych środków finansowych, więc to czy kredyt samochodowy, czy gotówkowy będzie dla nas najodpowiedniejszy, będzie zależało od indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać kredyt na samochód używany?

Decydując się na zakup samochodu, warto przejrzeć wszystkie oferty banków, które aktualnie są dla nas dostępne. Oferty te mogą się od siebie diametralnie różnić, więc dobrym wyborem będzie zapoznanie się z ofertami bankowymi na samochód przez porównywarkę internetową. Należy jednak mieć na uwadze, że prognozy, które znajdziemy w internecie, nie są gwarancją identycznej oferty w banku. Porównywarki online oraz świadomość własnej zdolności kredytowej będą bardzo pomocne przy szacowaniu kosztów zobowiązania finansowego na samochód.

Jaki kredyt na samochód wybrać?

Decydując się na wybór kredytu na samochód, warto również rozważyć jego wszystkie możliwe formy. Standardowy samochodowy nie różni się zbytnio od zwykłego kredytu, który można spłacać w równych ratach miesięcznych. Wysokość rat będzie oczywiście zależała od ceny samochodu. Oznacza to, że jeśli nasz samochód nie będzie szczególnie drogi, raty miesięczne mogą okazać się małe, a czas spłaty relatywnie krótki.

Cena samochodu może również skłonić do wyboru jednoratowego kredytu na samochód. Najczęściej będą się na niego decydowały osoby, które są pewne, iż w określonym czasie będą mogły jednorazowo zwrócić, na przykład połowę ceny samochodu wraz z dodatkowymi kosztami związanymi z kredytem.

Ostatnią z propozycji są raty balonowe. W balonowym modelu spłat, ostatnia rata jest znacznie większa od pozostałych. W praktyce daje to możliwość zmniejszenia wydatków w początkowym okresie i spłaty większości w odpowiednio zaplanowanym momencie.

Tak więc stojąc przed pytaniem, jaki wybrać kredyt na samochód oraz jaka oferta bankowa będzie dla nas najlepsza warto dokładnie przeanalizować własną sytuację. Jeśli szukamy kredytu na samochód używany, warto rozważyć także inne możliwości finansowe.

Poprzednia strona

Jak wybrać kredyt mieszkaniowy? Czym jest kredyt mieszkaniowy?

Następna strona

Jak wybrać kredyt gotówkowy, jak porównywać oferty banków?

1 Comment

  1. Wombat

    Ja nie wiem po co brać kredyt samochodowy, przecież gotówkowy spokojnie wystarczy by kupić sobie auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

go2kredyt.pl Copyright © 2019 & >> Informacje o kredytach >> én