Każdy bank udzielający środków finansowych w ramach kredytów ma w swojej ofercie odmienne warunki kredytowania. Jakie wymagania stawiają banki przed klientem i gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Gdzie po kredyt?

Kiedy zależy nam na kredycie musimy udać się do banku, ewentualnie Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, ponieważ pozostałe prywatne firmy pożyczkowe udzielają produktów opartych na zasadach pożyczek.

Procedura przyznawania pieniędzy w ramach kredytów obwarowana jest ścisłymi uregulowaniami prawnymi, banki zobligowane są do stosowania praktyki opartej na szeregu ustaw. W odróżnieniu od firm funkcjonujących w ramach prywatnego sektora finansowego tylko banki i SKOK-i obejmuje nadzór KNF oraz gwarancja wypłaty środków na wypadek upadku instytucji.

Jakie wymogi stawiają banki dla ubiegających się o kredyt?

Proces ubiegania się o kredyt w banku jest w dużej mierze uzależniony od tego na jakim produkcie nam zależy i od indywidualnie ustalanych regulaminów. Jednak katalog podstawowych warunków jest zawsze taki sam. Oceniając złożony wniosek o kredyt instytucje finansowe zawsze poddają ocenie zdolność i historię kredytową klienta. Pozytywna weryfikacja pod kątem wiarygodności i rzetelności finansowej to najczęściej gwarancja sukcesu.

Czy wykonywany zawód ma wpływ na pozytywną decyzję kredytową?

Poszczególne banki stosują własne kryteria oceny, jednak praktycznie wszystkie mają w swojej ofercie korzystne warunki finansowania dla osób wykonujących tzw. zawody zaufania publicznego.

Polityka bankowa uznaje min. lekarzy, prawników, doradców podatkowych, policjantów, strażaków, czy wykładowców akademickich za najbardziej wiarygodnych i rzetelnych kredytobiorców. Osoby trudniące się wymienionymi profesjami mają stałe źródło dochodu, są zobowiązani do przestrzegania zasad, a w razie braku spłaty zadłużenia bank nie ma problemów z egzekucją należności.

Gdzie najszybciej dostać kredyt gotówkowy w 2019 roku?

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszym bankowym produktem, praktycznie w każdej placówce możemy ubiegać się pieniądze w ramach kredytu konsumpcyjnego.

kredyt - w jakim banku

W zależności od tego, w którym banku złożymy wniosek czas przeznaczony na jego rozpatrzenie może się znacznie różnić. Standardowo najszybciej otrzymamy decyzję kredytową oraz wypłatę przyznanych środków w banku, w którym mamy założone konto osobiste. Okres oczekiwania uzależniony jest od rodzaju dokumentacji, której bank wymaga. Niektóre banki np. PKO BP, Alior Bank honorują wyciąg z rachunku osobistego lub PIT zamiast zaświadczenia o zarobach z miejsca pracy.

W którym banku najłatwiej o kredyt hipoteczny?

Procedura przyznawania kredytu hipotecznego jest zawsze dużo bardziej skomplikowanym procesem niż w przypadku kredytu gotówkowego. Banki zawsze stawiają wymóg wniesienia wkładu własnego, czasem obowiązkowy pułap wkładu w kwocie 20% wartości kredytowanej nieruchomości może ulec obniżeniu.

Warto korzystać z rankingów i porównywarek kredytów hipotecznych, aby znaleźć produkt na najlepszych warunkach. Banki, które stosują politykę przychylną kredytobiorcy to min. PKO BP, Millenium Bank i Citi Handlowy.