Go2Kredyt

Kredyty: jak wybrać dobry kredyt

Mąły drewniany domek i klucze do mieszkania

Jak wybrać kredyt mieszkaniowy? Czym jest kredyt mieszkaniowy?

Nowe mieszkanie bywa marzeniem wielu młodych ludzi. Łączy się to jednak z odpowiednio wysokimi wydatkami. Brak wystarczających oszczędności może być dla młodych powodem do tego, aby zacząć zastanawiać się jaki kredyt mieszkaniowy wybrać.

Czym jest kredyt mieszkaniowy?

Kredyt mieszkaniowy to jeden z produktów finansowych oferowanych przez banki. Dzięki niemu dana osoba może uzyskać potrzebne środki na zakup mieszkania, domu lub garażu najczęściej na rynku wtórnym. Przy kredycie mieszkaniowym, jedną z form zabezpieczenia dla banku, będzie nałożenie hipoteki na nieruchomość, która widniała będzie w księdze wieczystej. Z racji tego, nieruchomość musi być już istnieć oraz posiadać księgę wieczystą.

To właśnie ten element wyróżnia kredyt mieszkaniowy od innych usług finansowych. Przy kredycie mieszkaniowym bezpośrednim zabezpieczeniem dla banku staje się wtedy nieruchomość.

Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?

Wybór kredytu mieszkaniowego może okazać się problematyczny szczególnie z racji jego długoterminowości. Decydując się na wieloletnie zobowiązanie finansowe, należy oczekiwać, że okres spłaty może wynieść do kilkudziesięciu lat. Przed podjęciem tak poważnej decyzji warto więc zastanowić się jaką ofertę wybrać. Na szczęście to jak wybrać kredyt mieszkaniowy ułatwiają często strony finansowe, blogi branżowe.

Aby dobrze poznać propozycje różnych banków, należałoby zgromadzić pokaźną bazę danych. Na szczęście dzięki kalkulatorom oraz rankingom kredytów mieszkaniowych online zadanie to, staje się prostsze. Składanie dokumentów online jest również jednym z szybszych sposobów na to jak najszybciej wnioskować o kredyt w banku, więc warto z niego skorzystać, kiedy zależy nam na czasie. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wniosek może być rozpatrywany nawet miesiąc.

Poza tym, przy podejmowaniu decyzji o kredycie mieszkaniowym, warto mieć świadomość tego, jaką mamy aktualnie zdolność kredytową. To ona określi bowiem potencjalne ryzyko dla banku, a to bezpośrednio wpłynie na warunki umowy. Podczas wyboru odpowiedniej oferty warto również zwrócić uwagę na informacje udostępniane przez sam bank, związane z oprocentowaniem, prowizją, ubezpieczeniem czy opłatami dodatkowymi.

Jak działa gwarantowany kredyt mieszkaniowy?

Rok 2022 przyniósł ze sobą również propozycję kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego. Gwarantowany kredyt mieszkaniowy to część programu rządowego, który mówi o współfinansowaniu wydatków na mieszkanie. Podstawą do otrzymania gwarantowanego jest brak posiadania innych nieruchomości przez młode osoby samotne oraz bezdzietne. Rodziny z dziećmi będą się kwalifikowały do uzyskania kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego, ale metraż mieszkania musi mieścić się w normach określonych przez ustawę.

Program rządowy Mieszkanie Bez Wkładu Własnego przeznaczony jest więc głównie dla młodych osób, które pragną rozpocząć niezależne życie. Należy jednak pamiętać, że kredyt mieszkaniowy dla młodych będzie udzielany na okres nie mniejszy niż 15 lat. Główną zaletą tego, jak działa, ten program mieszkaniowy jest to, że wymagany przez bank wkład własny pokrywa państwo.

Poprzednia strona

Jak wybrać kredyt hipoteczny w 2022, o czym pamiętać?

Następna strona

Jak wybrać kredyt na samochód? Jaki kredyt na samochód?

1 Comment

  1. Gryzia

    Warto więcej mówić o tym rządowym programie „mieszkanie bez wkładu własnego” to w końcu pozwoli osobom bez zaplecza finansowego zdobyć wymarzone mieszkanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

go2kredyt.pl Copyright © 2019 & >> Informacje o kredytach >> én