Go2Kredyt

Kredyty: jak wybrać dobry kredyt

Podpisywanie dokumentu

Co zrobić, aby dostać kredyt w banku?

Czy uzyskanie kredytu w banku jest trudne? Co należałoby zrobić, aby mieć pewność, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony? Jakie są formalności w banku i na co należałoby zwrócić uwagę, by móc liczyć na finansowanie w postaci kredytu?

Jak dostać kredyt w banku?

Wiele mówi się o tym, że otrzymanie kredytu w banku jest niezwykle trudne i ogólnie rzecz ujmując, trzeba liczyć się z ewentualną odmową. Trochę w tym prawdy jest, choć nie wynika to ze złośliwości instytucji finansowych, a z zasad, jakimi muszą się kierować. Banki działają według przepisów prawa bankowego, a te mówi dość jasno jakie warunki muszą być spełnione, by potencjalny kredytobiorca mógł liczyć na finansowanie. Wiele będzie więc tak naprawdę zależało od nas i tego, jaką posiadamy zdolność i wiarygodność kredytową.

Jak uzyskać kredyt w banku?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, przez jakie formalności trzeba będzie przejść. W zależności od tego, jaki typ kredytowania to będzie, mogą być konieczne inne dokumenty do zgromadzenia. Podstawa oczywiście jest wniosek kredytowy oraz takie dane jak rodzaj umowy o pracę czy posiadane zarobki, oraz rzecz jasna dowód osobisty. W niektórych przypadkach choćby przy kredycie hipotecznym czy samochodowym także wszystkie informacje na temat planowanego zakupu. Gdy złoży się już dokumenty, trzeba jedynie czekać na odpowiedź banku, Gdy jest ona pozytywna, otrzyma się pieniądze, jeżeli jest negatywna to albo należy dokonać poprawek i uzupełnień, albo trzeba szukać innego banku.

Jak uzyskać kredyt w banku?

W pierwszej kolejności należałoby jednak rozejrzeć się wśród dostępnych ofert. Najłatwiej o to w internecie, gdzie jednocześnie można bliżej przyjrzeć się poszczególnym propozycjom, ich parametrom oraz stawianym wymaganiom. Można dzięki temu łatwiej przeanalizować oferty i dostosować je do swoich potrzeb oraz możliwości. Druga rzecz to także odpowiednie oszacowanie swojej zdolności kredytowej. Warto policzyć, jakie ma się przychody i wydatki oraz to, ile nam zostaje z tego. Trzeba się liczyć z tym, że rata kredytu będzie dodatkowym obciążeniem finansowym dla domowego budżetu. Prostych obliczeń zdolności kredytowej można dokonać za pomocą kalkulatorów internetowych. Dobrze też, jeżeli sprawdzi się swoją historię w BIK.

Jak przygotować się do wzięcia kredytu w banku?

Oprócz wykonania tak podstawowych czynności, jak zweryfikowanie ofert bankowych oraz własnej zdolności kredytowej, warto też pomyśleć o uporządkowaniu swojej sytuacji życiowej i finansowej. Jeżeli ma się jakieś niespłacone zobowiązanie, jak najszybciej się go pozbyć. Podobnie wygląda to z kartą kredytową – samo jej posiadanie automatycznie obniża scoring, dobrze więc jeżeli spłacimy zadłużenie na niej i rozwiążemy umowę. Dobrze też pomyśleć o ewentualnych codziennych oszczędnościach, niwelowanie niepotrzebnych wydatków.

Gdzie wziąć kredyt?

Z pewnością w tym wypadku należałoby zapoznać się z ofertami poszczególnych banków. Zazwyczaj idzie się tam, gdzie posiadamy już rachunek, jednak w praktyce nie jest to konieczne. Liczyć będą się stawiane warunki i wymagania. Każda instytucja finansowa podchodzi do tego tematu inaczej, trzeba mieć więc na uwadze, że nie wszędzie jest tak samo. Jeżeli nasza sytuacja jest pewna i poddany się pełnej weryfikacji, prawidłowo wypełnimy wniosek i dostarczymy wszystkich niezbędnych dokumentów, uzyskanie kredytu w banku wcale nie musi być trudne.

Poprzednia strona

Ktoś wziął na mnie kredyt — co mi grozi? Jak się odwołać?

Następna strona

Kto może wziąć kredyt hipoteczny?

1 Comment

  1. Sopel

    To oczywiste, że muszę pracować i mieć pozytywną historię finansową. Nie rozumiem tylko, dlaczego co raz więcej ludzi decyduje się na kredyty. Nie lepiej przejść oszczędzanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

go2kredyt.pl Copyright © 2019 & >> Informacje o kredytach >> én